شرکت معتبر خرید فلزیاب و فروش فلزیاب در تهران

نمایندگی معتبر خرید و فروش فلزیاب، گنجیاب و طلایاب در تهران و ایران

 • تهران - منطقه ولیعصر جنوبی
 • 0912-1611094

مقایسه قیمت انواع فلزیاب تصویری

مقایسه قیمت انواع فلزیاب تصویری

مقایسه قیمت انواع فلزیاب تصویری

فهرست مطالب

مقایسه انواع فلزیاب تصویری

فلزیاب تصویری ابزاری قدرتمند و پیشرفته ای هستند که علاوه بر قابلیت تشخیص فلزات در زیر زمین، می‌تواند تصویری از آن را نیز برای کاربر نمایش دهد. ساختار این نوع دستگاه فلزیاب اینگونه است که از فناوری های مختلفی مانند رادار، مغناطیس سنجی و تصویربرداری حرارتی برای بدست آوردن تصویر از اشیاء مدفون استفاده می‌نماید.

 

نحوه عملکرد انواع فلزیاب های تصویری

فلزیاب های تصویری، که با نام های مختلفی مانند اسکنر تصویری، گنج یاب تصویری، اسکنر مگنومتر، اسکنر جی پی آر و … نیز شناخته می شوند، از تکنولوژی های پیشرفته ای برای ارائه تصویری از اشیاء مدفون در زیر زمین بهره میبرند.

یکی از پرکاربرد ترین انواع فلزیاب ها در کاوش گنجینه ها، اشیاء پنهان و حفره ها؛ فلزیاب های تصویری هستند.

 

در فلزیاب های پیشرفته ای مانند فلزیاب های تصویری؛ فلزاتی که معمولا قابل تشخیص هستند در دو دسته قرار خواهند گرفت :

 1. دسته اول فلزاتی که دارای خاصیت مغناطیس شوندگی هستند مانند فولاد و چدن  و آهن
 2. دسته دوم فلزاتی هستند که قابلیت مغناطیس شوندگی ندارند.از این دسته می توان به سرب و قلع و مس و طلا و برنز و برنج و حتی آلومینیوم اشاره کرد.

در واقع طلایاب دستگاهیی جدا از فلز یاب نیست، بلکه نوعی از فلزیاب است که می تواند با دقت بالایی در مورد این فلز با رازش عمل نماید و از این رو شاید اسم انرا طلایاب تصویری گذاشته اند.

 

بخوانید: خرید انواع دستگاه فلزیاب و طلایاب

 

مقایسه انواع دستگاه های فلزیاب تصویری

اسکنر مگنومتر: این نوع از اسکنر تصویری، که بعنوان محبوب ترین نوع فلزیاب ها در بین کاوشگران شناخته شد ه است، از سنسورهای مگنومتر پیشرفته برای تشخیص و اسکن حفره ها، فضاهای خالی، فلزات مغناطیسی و میدان های یونیزه شده ناشی از فلزات قدیمی مدفون شده در زیر زمین بهره میبرد.

اسکنر جی پی آر: این نوع اسکنر از امواج رادیویی برای نفوذ به زمین و تصویربرداری از ساختارهای زیرزمینی بهره میبرد. اسکنرهای جی پی آر می توانند اشیاء فلزی و غیرفلزی را تشخیص دهند، اما به اندازه اسکنرهای مگنومتر در تشخیص فلزات قدیمی دقیق نیستند.

 

بطور کلی میتوان گفت، کیفیت و کارایی هر کدام از انواع فلزیاب های تصویری در بازار کاملا متفاوت است. که لازم است قبل از اقدام به خرید فلزیاب، حتما بطور کامل تحقیق نمایید؛ همچنین مهندسین ما در شرکت گلد اسمیت میتوانند در معرفی و تشریح انواع فلزیاب ها به شما کمک کنند خود را انجام دهید و از یک فروشگاه معتبر خرید کنید.

نکته دیگری که لازم است توجه نمایید این است که، یادگیری نحوه کار با نرم افزارهای تجزیه و تحلیل اسکن برای درک بهتر نتایج و یافتن دقیق اشیاء مدفون شده ضروری است، به خاطر داشته باشید که فلزیاب های تصویری ابزارهای پیچیده ای هستند و کار با آنها به تمرین و تجربه نیاز دارد.

 

بخوانید: آموزش کار با دستگاه گنجیاب تصویری

مزایای فلزیاب تصویری

 • ارائه تصویر از اشیاء مدفون:

این نوع فلزیاب های تصویری برای کاربران این امکان را فراهم میکنند که می‌دهند تا قبل از حفاری، نوع، عمق و موقعیت دقیق اشیاء را بطور حدودی متوجه شوند.

 • تشخیص اشیاء در اعماق بیشتر:

بطور کلی فلزیاب های تصویری قادرند اشیاء را در اعماق بیشتری نسبت به سایر فلزیابها پیدا کنند.

 • تفکیک دقیق بین فلزات:

تشخیص نوع فلز یکی دیگر از مزیت های فلزیاب های تصویری است.

 • کاهش نیاز به حفاری:

با استفاده از اطلاعات تصویری می توان نقاط حفاری را به طور دقیق تر مشخص کرد و از حفاری های غیرضروری کاست.

معایب فلزیاب تصویری

 • قیمت نسبتا بالا:

قیمت فلزیاب های تصویری در مقایسه با سایر فلزیاب ها ممکن کمی قیمت بالاتری داشته باشند.

 • نیاز به آموزش:

بعلت پیچیدگی فلزیاب های تصویری ممکن است کار با این دستگاه ها نیاز به آموزش و تمرین بیشتری در مقایسه با سایرین دارد.

 • محدودیت ها در برخی زمین ها:

کارایی این دستگاه ها ممکن است در زمین های با مواد معدنی بالا یا نویز الکتریکی کاهش یابد.

 

کاربردهای اصلی فلزیاب تصویری

گنج یابی: فلزیاب های تصویری ابزاری محبوب برای گنج یابانی هستند زیرا به آنها کمک می کند تا اشیاء باارزش را به راحتی پیدا کنند.
باستان شناسی: از فلزیاب تصویری میتوان اغلب برای یافتن اشیاء باستان شناسی مانند سکه ها، ظروف و جواهرات مورد استفاده قرار میگیرد.
حفاری های صنعتی: فلزیاب های تصویری در صنایع مختلفی مانند ساخت و ساز، لوله کشی و برق برای یافتن لوله ها، کابل ها و دیگر اشیاء مدفون استفاده می شوند.
عملیات جستجو و نجات: از این نوع دستگاه های تصویری در مدلهای بالاتر و پیشرفته تر میتوان برای یافتن افراد گم شده استفاده کرد.

 

نکات مهم قبل از خرید فلزیاب تصویری

بودجه: شرکت گلد اسمیت فلزیاب های تصویری در طیف گسترده ای از قیمت ها را ارائه می دهد،که این موضوع بستگی به میزان کارایی آن دستگاه دارد، توصیه میگردد قبل از خرید فلزیاب، بودجه خود را مشخص کرده و سپس با مشورت متخصصین ما دستگاهی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.
نوع زمین: برخی از فلزیاب های تصویری برای انواع خاصی از زمین ها مانند زمین های نمکی یا خاکی بهتر عمل می کنند. قبل از خرید، نوع زمینی را که در آن کاوش خواهید کرد در نظر بگیرید.

**ابتدا بهتر است شما نحوه عملکرد دستگاه ها را بدانید تا در مورد تبلیغاتی که می شود**

 

برای اطلاعات بیشتر راجب دستگاه و شرایط فروش فلزیاب به سایت گلد اسمیت مراجعه کنید و یا با شماره 09121611094 تماس بگیرید و با مهندسین شرکت گلد اسمیت در ارتباط باشید.

 

در واقع واقعیت امر این است که در یک فلزیاب تصویری با قدرت بالای تفکیکی تنها می توان مشخص کرد که این میزان تشخصیص نیز دارای تلرانس ۲۰% می باشد و با ضریب دقت ۸۰% انجام می گردد.

در دستگاه های پیشرفته ان هم حتی نمی توان تشخیص داد فلزی که پیدا کرده طلا است و یا نقره و یا مفرغ و فقط نوع مغناطیس شوندگی و یا غیر مغناطیس شوندگی ان قابل تشخیص است.

اما مهمترین نگرانی هر جوینده طلا و یا فلزات این است که تا چه اندازه میتواند کاوش او دقیق و مطمئن باشد، در اینجاست که اگر از یک  طلایاب تصویری و یا فلزیاب تصویری خوب استفاده نمایید میتوانی به نتایج به دست امده امیدوار باشید.

 

اهمیت به توصیه های ما

 توصیه هایی برای عزیزانی که قصد خرید فلزیاب ارزان قیمت تصویری را دارند:

 1. سعی کنید قبل زا انتخاب نهایی دستگاه مورد نظرتان حتما از مشخصات فنی ان از منبعی مطمئن و بی طرف اگاه شوید.
 2. نه تنها فلزیاب تصویری بلکه هر مدل دیگری که خواستید خرید نمایید را تنها با امتحان کردن به صورت عملی خرید نمایید.
 3. حتما به دنبال دستگاه هایی باشید که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشند.
 4. حتما خرید خود را از شرکت های معتبر و با سابقه که در این زمینه فعالیت حرفه ای دارند انجام دهید.
 5. حتما قبل از خرید فلز یاب تصویری یا طلایاب تصویری  با افراد متخص در این زمینه مشورت نهایی را انجام دهید.
 6. دقت داشته باشید که برای زمین های مختلف باید از دستگاه های مختلفی استفاده شود.

مثلا فلزیاب هایی که برای گنج یابی مورد استفاده قرار می گرند با فلز یاب هایی که برای مین یابی اسیتفاده می شوند بسیار متفاوت هستند. پس حتما دقت داشته باشید که باید بر ساسا نوع کاری که می خواهید انجام دهید اقدام به خرید نمایید.

در شرکت فلزیاب گلد اسمیت سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.

برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

برای اطلاعات بیشتر راجب دستگاه و شرایط فروش فلزیاب به سایت گلد اسمیت مراجعه کنید و یا با شماره 09121611094 تماس بگیرید و با مهندسین شرکت گلد اسمیت در ارتباط باشید.اینستاگرام گلد اسمیت

Rate this post

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

جستجو در سایت


آخرین مقالات


انواع دستگاه برای خرید فلزیاب


اسکنر روور سی ۲
جت اسکن Z4 V200
جت اسکن Z8 V200
جت اسکنJet Scan Z100
ردیاب TOM X60
جت-اسکن-zw100
تماس با کارشناسان ما