• تهران - منطقه ولیعصر جنوبی
  • 0912-1611094

طلایاب آنتنی

طلایاب آنتنی

طلایاب آنتنی

طلایاب آنتنی

شما با خرید فلزیاب و ردیاب انتنی میتوانید با اصول اولیه و پایه کار این نوع فلزیاب ها به پدیده ای به نام دازینگ اشنا شوید.دازینگ روشی بود که در دوران رسانس در المان برای کشف فلزات و اشیائی که در زیر خاک دفن شده بودند مورد استفاده قرار می گرفت.

در روش دازینگ ابزار فلزی یا الکتریکی وجود نداشت فقط از یک تکه چوب که به شکل «Y» انگلیسی بود استفاده می کردند. این چوب به چوب جادو هم معروف بود.

توصیه های بیشتر در آموزش کار با ردیاب

هیچ گاه در هوای بارانی و رعد و برق و در ظهر و زیر نور شدید آفتاب از ردیاب استفاده نکنید.گوشی موبایل همراهانتان و وسایل الکترونیکی را خاموش کنید و ساعت همراه نداشتهباشید.

نکته مهم تر اینکه اگر کسی شما را به محیطی میبرد از اوبخواهید تا فقط حدود محیط را به شما نشان دهد نه نقطه ای را که به آن مشکوک استچون ذهنتان به صورت نا خودآگاه به همان نقطه متمرکز شده و ردیاب دقیقا آن نقطه را میزند.این یکی از کلیدی ترین نکات در آموزش کار با ردیاب است.

آینده استفاده از فلزیاب  با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژیکی پیش بینی می‌شود که توانایی و دقت این دستگاه‌ها در شناسایی اشیاء تاریخی را بهبود خواهد بخشید. همچنین، استفاده از هوش مصنوعی و افزایش هوشمندی فلزیابها نیز در آینده مورد انتظار است.

استفاده از فلزیاب در شناسایی اشیاء تاریخی با چالش‌ها و پیشرفت‌های خود، به باستان‌شناسان و کاوشگران امکان می‌دهد تا به سرعت و با دقت بیشتر به کاوش و شناسایی آثار تاریخی بپردازند. بهبود‌های آینده در این فناوری امیدوارم که کاوش‌ها را به سمتی هوشمندتر و مؤثرتر ببرد.

طلایاب آنتنی
طلایاب آنتنی

نحوه استفاده از ردیاب انتنی

در ابتدای آموزش کار با ردیاب انتنی ها را بصورتی در دست بگیرید که کاملا در شریط راحتو ریلکس قرار داشته باشید .یعنی دسته ها را محکم نگه ندارید .انتن ها را بصورت افقی نگه داشته و نوک انها را کمی بسمت زمین کج کنید. به این شکل باد و نوسانات حرکت شما – آنتن ها را کمتر منحرف میکند وخطای شما کمتر میشود.

توجه کنید سر آنتن ها نباید بیش از حد بسمت پایین خم شود وگرنه از حسایست ردیاب کاسته میشود و اگر انتن ها را زیادمستقیم نگه دارید ردیاب بیش از حد حساس شده و کار با ان مشکل میشود.توجه آنتن ها تقریبا بصورت موازی قرار دارند.

تمرکز فکر عبارتست از تثبیت ذهن روی یک شی خارجی و یا یک نقطه درونی ابتدا ذهن خود را بر روی یک هدف متمرکز کرده و سپس کاوش را شروع کنید. پس از تمرین تعادل نگه داشتن انتن ها اوپراتور باید یاد بگیرد که گام به گام راه برود و انتن ها را موازی هم و متعادل نگه دارد.

قدم ها باید با سرعت نرمال و محکم و مساوی باشد. در هر قدم فاصله و مسافت یکسانی باید طی شود در غیر اینصورت انتن ها ممکن است تعادل خود را از دست بدهند.

انواع دستگاه گنج یاب آنتنی

ردیاب آنتنی به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند.اول ردیاب هایی که به هیچ نوع دستگاه الکتریکی متصل نیستند و فقط با خوراک دهی بهآنتن ها کار می کنند و دسته دوم ب یک جعبه الکتریکی اتصال پیدا می کنند که کار اون ارسال فرکانس می باشد.در این صورت شما می توانید محل زیادی را شناسایی کنید عملاً دستگاه شعاع زمین بیشتری دارد.

کار با این دستگاه ها اسان است اما نیاز به دقت و آرامش دارد تا به صورت دقیق بتوانید جستجو  کنید. در بحث خوراک دهی این فلزیاب ها معمولاً بسته به نوع و جنس هدف که به دنبال آن هستیم می‌توانیم با آن خوراک بدهیم ، خوراک ها معمولاً طلا ، نقره و یا جیوه می باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر