• تهران - منطقه ولیعصر جنوبی
  • 0912-1611094

ردیاب 1000 LRL

ردیاب 1000 LRL

ردیاب 1000 LRL

ردیاب 1000 LRL

ردیاب LRL 1000 ردیابی فرکانسی و جیوه ای میباشد که ردیاب ال آر ال ۱۰۰۰ جز ردیاب های ارزان قیمت و با کیفیت در بازار میباشد.

 ردیاب فرکانسی LRL-1000 یکی از ردیاب های عالی در زمینه فلزیاب میباشد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه که آن را از دیگر فلزیاب ها جدا میکند این است که توانایی شناسایی فلزات در حجم بالا را دارد. ردیاب ال آر ال که چندین ویژگی این ردیاب براتون ذکر کردیم.

  • ساخت HIRA ترکیه
  • سیستم کارکرد فرکانسی
  • حساسیت خیلی زیاد به طلا
  • عمق‌ کاوش ۱۰ مترردیاب ال آر ال ۱۰۰۰ شعاع کاووش ۱۰۰۰ متر

ردیاب فلزات چیست و چگونه کار می‌کند؟

کاربرد ردیاب فلزات

امروزه فلزیاب ها کاربردهای بسیار مفیدتری دارند و برای عیب یابی و موارد امنیتی از آنها استفاده می شود. زمانی که قصد تخریب مکانی را دارید و نیاز است که بدانید لوله ها و سیم ها کجا قرار دارند از فلزیاب استفاده می شود. در گیت فرودگاه ها از فلزیاب استفاده می‌شود تا اشیای فلزی مشکوکه مسافرهارا مثل چاقو، اسلحه و … آن از میان تعداد زیاد مسافران ، به سرعت و به راحتی تشخیص داده شود.

در زندان ها نیز دقیقا همین اتفاق رخ می دهد تا زندانیان قادر به ورود اشیای غیر مجاز و خطرناک به داخل زندان نباشند و امنیت زندانیان تامین گردد. این دستگاه ها که نوعی فلزیاب حساب می شوند در موزه ها، میادین مین، ادارات و سازمان ها و بسیاری از اماکن عمومی و خصوصی دیگر استفاده می شود.

ردیاب 1000 LRL
ردیاب 1000 LRL

کاربرد ردیاب چیست و ردیاب فلزات چگونه کار می‌کند؟

فلزات قادرند در برابر امواج مغناطیسی از خود واکنش نشان دهند. اینکه این واکنش چه اندازه است، برای تمام فلزات یکسان و یک اندازه نیست و به جنس فلز بستگی دارد اما این ویژگی در همه آنها مشترک است. اساس کار دستگاه های ردیاب بر پایه امواج مناطیسی است. فلزیاب ها از خود امواج مغناطیسی انتشار می کنند.

زمانیکه فلزات در معرض این امواج قرار می گیرند میدان مغناطیسی، دستگاه ردیاب فلزات را تحت تاثیر قرار داده و شدت میدان مناطیسی تغییر می کند.

هرچه شدت تغییر بیشتر باشد، یعنی به فلز نزدیک تر شدیم. دستگاه فلزیاب این تغییر را متوجه شده و به طریق مختلف ما را متوجه آن تغییر می‌کند،بدین گونه ما از وجود فلز در اطراف خود مطلع می شویم. این تغییر جریان به صورت صدا یا تصویر بر روی دستگاه ردیاب یا حرکت آنتن فلزیاب به ما نشان داده می شود و ما را مطلع میکند.

سه نوع ردیاب فلزات وجود دارد:

جیوه ای_فرکانسی_،یون یاب

نحوه کار ردیاب های یون یاب:

یون های پراکنده که بر اثر گذشت زمان در انواع فلزات با ارزش و بی ارزش از جمله طلا یک حوزه ی یونی در جهت حرکت به سمت سطح زمین به شکل مثبت یا منفی به وجود می  آورد ردیاب ها ی جیوه ای می تواند یون های آزاد شده را کاوش و جستجو کنند.

نکات مهم کار با ردیاب جیوه ای:

ردیاب های مکانیکی جیوه ای در عین حال که ظاهری ساده دارند اما پیچیده و پر از رمز و راز می باشند .

انتخاب فلزیاب مناسب

انتخاب یک فلزیاب با ویژگی‌ها و توانایی‌های مناسب بر اساس نوع جستجو و نیازهای شما اولین گام مهم است. فلزیاب‌ها با فرکانس‌ها و ویژگی‌های مختلف عرضه می‌شوند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که ابزار شما بازه وسیعی از فلزات را تشخیص می‌دهد.

آموزش و تجربه

مهارت و تجربه در استفاده از فلزیاب بسیار حائز اهمیت است. آموزش‌های مربوط به تفسیر سیگنال‌ها، عمق یافتن، و نحوه تنظیمات مختلف فلزیاب می‌تواند به بهبود عملکرد شما کمک کند. دوره‌های آموزشی و مطالعه منابع مرتبط، توانمندی شما را افزایش خواهد داد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر