شرکت معتبر خرید فلزیاب و فروش فلزیاب در تهران

نمایندگی معتبر خرید و فروش فلزیاب، گنجیاب و طلایاب در تهران و ایران

 • تهران - منطقه ولیعصر جنوبی
 • 0912-1611094

دستگاه فلزیاب تصویری

دستگاه فلزیاب تصویری

دستگاه فلزیاب تصویری

فهرست مطالب

دستگاه فلزیاب تصویری

فلزیاب هایی با قابلیت تصویربرداری که مجهز به فناوری پیشرفته هستند یک نسل جدیدی از دستگاه های گنج یابی هستند که با استفاده از فناوری های پیشرفته تصویری از انواع دفینه و اجسام زیرزمینی ارائه می دهند. در مقایسه با سایر فلزیاب های نوع دیگر، این دستگاه ها دارای مزایای مهمی هستند:

 • دقت بالا: فلزیاب های  با قابلیت تصویربرداری  در مقایسه با سایر فلزیاب ها، می توانند عمق و محل دقیق اجسام را با وضوح بالا نشان دهند.
 • وضوح و تفکیک پذیری: این نوع دستگاه های گنجیابی می توانند نوع فلز و نوع اجسام مدفون را تشخیص دهند.
 • سهولت استفاده: کار با فلزیاب های تصویربرداری بسیار ساده است و نیاز به دانش و تجربه خاصی ندارد.
 • قابلیت حمل آسان: این دستگاه ها عموماً از نظر وزن و اندازه سبک هستند و به راحتی قابل حمل هستند.

فلزیاب تصویری در بین کاوشگران به عنوان یک سیستم کاربردی و حرفه ای شناخته می شود که دارای ویژگی ها و قابلیت های بسیار عالی و فناوری حرفه ای می باشد. سیستم های تصویربرداری یکی از معدود مدل های فلزیاب موجود در بازار است که توانسته موفقیت های زیادی را در زمینه کشف گنج و دفینه برای کاشفان به ارمغان بیاورد.

دستگاه فلزیاب تصویری چگونه کار می کند؟

سیستم های تصویری در بازار با نام هایی همچون اسکنر تصویری ، فلزیاب تصویری ، گنج یاب تصویری ، اسکنر مگنومتر ، اسکنر جی پی آر و …

به فروش می روند. البته مدل های مختلفی از این دستگاه ها با کیفیت و کارایی های متفاوت در بازار وجود دارد.

بهترین مدل از فلزیاب های تصویری که کاوشگران حرفه ای از آن برای کشف اهداف استفاده می کنند، اسکنر های مگنومتر هستند که از سنسور های پیشرفته مگنومتر جهت تشخیص و همچنین اسکن حفره ها و فضاهای خالی ( تونل، راهرو، اتاقک، قبر، چاه، خاک دست ریز، سنگچین و …)

این سنسور ها بر اساس مغناطیس زمین کار می کنند و با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در آن ها،اختلافات میدان مغناطیسی محیط را بدست آورده و نتیجه اسکن را به روش های مختلفی مانند عدد، نمودار،بوق و تصویر در اختیار اپراتور قرار میدهد.

اپراتور هم می تواند این اطلاعات را در نرم افزار های خاصی مانند نرم افزار ویژولایزر تجزیه و تحلیل کنند.جهت درک بهتر اسکن ها لازم است تا به صورت حرفه ای کار با این نرم افزار ها را یاد بگیرید.

انواع فلزیاب تصویری
انتخاب یک دستگاه فلزیاب مناسب مهم ترین اصل گنج یابی و کلید موفقیت شما در جستجوی هر نوع دفینه، زیرخاکی و گنج است. بطور کلی انواع فلزیاب های تصویری موجود در بازار به شرح زیر است:

فلزیاب لیزری (بدون مجوز):
برخلاف آنچه برخی افراد سودجو و کلاهبردار می گویند، فلزیاب لیزری در واقع همان دماسنج است و هیچ کاربردی در گنج یابی ندارد.

 • فلزیاب VLF:

این نوع دستگاه تصویری مناسبترین نوع فلزیاب برای یافتن انواع زیرخاکی و عتیقه جات  در ساحل ، زیر زمین و معادن و…میباشد که قابلیت جداسازی فلزات تا عمق 1 متر را نیز دارد.

 • ردیاب پالسی:

این نوع ردیاب ها که دارای محبوبیت فراوانی در بین کاربران است که در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار میگیرند؛ وتا عمق 5 متر را نیز میتوانند کاوش کنند حتی میتوان از آن بر روی خاک معدنی و سنگی نیز استفاده کرد.

 • طلایاب دوربینی:

بعضی از افراد سودجو دوربین هایی که برای تهیه مستند از آنها استفاده میشود را به عنوان فلزیاب به فروش میرسانند.

کاربردهای فلزیاب تصویری

بررسی کاربرد های اصلی فلزیاب های تصویری به شرح زیر است:

 1. گنج یابی: فلزیاب های تصویری یکی از بهترین انواع دستگاه های گنج یابی، برای یافتن انواع عتیقه جات، طلا، جواهرات و سایر اشیاء با ارزش مدفون در زیر زمین استفاده می شود.
 2. کاوش های باستان شناسی: باستان شناسان از این دستگاه ها برای یافتن بقایای تاریخی و آثار باستانی استفاده می کنند.
 3. حفاری های امنیتی: فلزیاب های تصویری برای یافتن مین، مهمات و سایر اشیاء خطرناک زیر زمین استفاده می شوند.
 4. صنعت و معدن: در صنعت و معدن از این دستگاه ها برای یافتن لوله ها، کابل ها و سایر اشیاء فلزی مدفون استفاده می شود.

3نکته مهم قبل از خرید فلزیاب تصویری

موارد و نکاتی که قبل از خرید هر نوع دستگاه گنج یابی خصوصا فلزیاب هایی از نوع تصویری باید به آن توجه نمایید:

 1. قیمت: فلزیاب تصویری در بازه های قیمتی مختلف ارائه می شود. قبل از خرید، باید بودجه خود را تعیین کنید و دستگاهی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد. * **ویژگی ها:** به ویژگی های مختلف دستگاه مانند عمق اسکن، نوع سیم پیچ، وضوح تصویر و قدرت تفکیک توجه کنید.
 2. برند: برندهای معروف و مطرح در زمینه ساخت فلزیاب تصویربرداری می باشند. قبل از خرید تحقیق کنید و دستگاهی از برند معتبر انتخاب کنید.
 3. نمایندگی فروش: برای دریافت گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه گنجیاب و طلایابی که خریداری کرده اید توصیه میشود حتما از نمایندگی های معتبر فروش فلزیاب اقدام نمایید.

انتخاب فلزیاب تصویری مناسب

انتخاب هر نوع فلزیاب اعم از فلزیاب تصویری مناسب به عوامل مختلفی از جمله بودجه، تجربه کاربری و… بستگی دارد. قبل از خرید در ابتدا نیاز خود از دستگاه را  بررسی نمایید و حتما با افراد متخصص در این حوزه و مهندسین نمایندگی  گلد اسمیت مشورت نمایید.

عمق فلزیاب تصویری در کاوش

بعد از دستگاه ردیاب آنتنی ، دستگاه فلزیاب تصویری بیشترین عمق را در اختیار کاوشگران قرار می دهند.

میزان عمق یک اسکنر مگنتومتر بستگی به تعداد و نوع سنسور های استفاده شده در آن دارد.

البته تعداد سنسور ها علاوه بر عمق ، بر کیفیت تصاویر خروجی نیز تاثیر گذار هستند. نوع خاک، پستی و بلندی ها و … نیز در عمق نهایی دستگاه موثر بوده اما به صورت معمول شما می توانید با اسکنر ها نهایتا تا 25 متر کاوش کنید.

بهترین دستگاه فلزیاب تصویری 

اسکنر های مختلفی در بازار وجود دارد که هر یک دارای کارایی و عملکرد خاص خود هستند. عمق نفوذ و کیفیت اسکن گرفته شده توسط یک اسکنر وابسته به تعداد و کیفیت سنسور های استفاده شده در آن است.

البته خروجی نهایی اسکنر ها به نحوه برنامه ریزی آی سی ها نیز مربوط می باشد ، بنابراین اسکنر هایی که شرکت های مختلف به بازار عرضه می کنند دارای عملکرد و کارایی متفاوتی هستند.

سنسور های مگنومتر استفاده شده در اسکنر ها با توجه به مدل آن ها از کیفیت متفاوتی برخوردار هستند.

فلزیاب تصویری اسکنر چیست؟
نوع دیگر دستگاه های فلزیابی با قابلیت تصویربرداری، بصورت لکه رنگی است که اهداف و تغییرات را در قالب لکه های رنگی نشان می دهد که شرایط مشابه تصاویر و اعداد معمولی در مدل فرکانس جذب را دارد، با این تفاوت که رنگ نقطه رنگی با انواع رنگ ها ظاهر می شود. در پس زمینه و هر سیستمی در نرم افزار مختصات خود تنظیمات فیلتر مخصوص به خود را دارد که در آموزش آن نرم افزار توضیح داده شده است و ممکن است از نرم افزار مختصات نصب شده بر روی صفحه نمایش، نمایشگر LCD یا کامپیوتر استفاده شود.
هر طراحی بنابر نوع طراحی خود امکان دارد رنگ خاصی را انتخاب نماید که عمدتاً رنگ کلی در این برنامه‌ها رنگ‌های قرمز، سبز، آبی، زرد و سفید می‌باشد. رنگ به صورت رنگ‌های قرمز، سبز، آبی، زرد و سفید و لکه‌ها به نسبت طراحی نوع برنامه و رنگ‌ها ظاهر می‌گردد. در بعضی مواقع لکه‌رنگ پدید آمده روشن‌تر یا پر رنگ‌تر از رنگ پس‌زمینه که اکثریت زمینه را گرفته یا دارا است ظاهر می‌گردد ، و امکان اینکه تصویر ، صدا یا حرکت آنتن برای اهداف غیر آهنی دقیقاً در مرکز هدف توسط سیستم ثبت و مشخص نگردد، وجود دارد.

نکات مهم:

 • درمکانهای قانونی کاوش نمایید: قبل از استفاده از  هر نوع  اسکنر،ردیاب و گنج یاب، قوانین و مقررات محلی در مورد نظارت در منطقه خود را بررسی نمایید.
 • به حریم خصوصی احترام بگذارید: از بازدید از مکان های خصوصی و باستانی بدون اجازه افراد  یا صاحبین ملک خودداری کنید.
 • احتیاط و رعایت ایمنی را فراموش نکنید: هنگام کاوش، حتماً اقدامات ایمنی  اولیه مانند پوشیدن لباس مناسب و کلاه ایمنی را رعایت کنید.

هشدار:در صورت استفاده از فلزیاب لازم است بدانید که برخی از استفاده از این دستگاه ها را مناطق محدود و ممنوع نموده است. توصیه میشود حتما قبل از استفاده از دستگاه، قوانین و مقررات محلی را بررسی کرده و از استفاده از دستگاه در مناطق غیر مجاز خودداری نمایید.

 

بهترین دستگاه فلزیاب تصویری

اسکنر های مختلفی در بازار وجود دارد که هر یک دارای کارایی و عملکرد خاص خود هستند. عمق نفوذ و کیفیت اسکن گرفته شده توسط یک اسکنر وابسته به تعداد و کیفیت سنسور های استفاده شده در آن است.

البته خروجی نهایی اسکنر ها به نحوه برنامه ریزی آی سی ها نیز مربوط می باشد ، بنابراین اسکنر هایی که شرکت های مختلف به بازار عرضه می کنند دارای عملکرد و کارایی متفاوتی هستند.

سنسور فلزیاب تصویری

فلزیاب تصویری حرفه ای: زمانی می‌تواند فلزیاب پرقدرت تصویری باشد که قدرت تشخیص اهداف و منابع و مواد‌معدنی را با لکه‌رنگ‌های متفاوت در صحنه کار داشته باشد و فلزیاب حرفه ای تصویری  از ویژگی برنامه تفکیک رنگ (COL PRO) بهره مند است ، زیرا در این نوع فلزیاب‌ها که دارای تنظیمات تفکیک (DISCRIMINATION) با عدد (VDI) می‌باشد می‌تواند نوع هدف را با لکه‌رنگ به‌همراه عدد (VDI) مربوط به همان هدف آشکار نماید.

فلزیاب و گنج یاب هایی حرفه ای با تکنولوژی پیشرفته براحتی هر نوع تغییر در اطراف خود را بر‌روی صفحه نمایش‌گر خود نمایش دهند. در این نوع گنج یاب ها مورد نمایش داده شده در نمایشگر به این صورت است که عبارت عددی یا تصویر عددی fi منظور تغییراتی بر روی صفحه نمایشگر متناسب با تغییرات حاصله در سیستم فلزیاب تصویری است ، دستگاه گنج یاب یا همان طلا یاب تصویری مربوط به سخت‌افزار سیستم عددی یا تصویری منتقل می‌گردد و این انتقال به صورت لکه‌رنگ یا عدد در برنامه نرم‌افزار صفحه نمایش‌گر آشکار می‌گرد.

 

راهنمای انتخاب انواع  فلزیای گنجیاب تصویری مناسب

همانگونه که در پاراگراف های بالا نیز به آن اشاره شد، گنجیاب‌های تصویری با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و حرفه ای، به کاربران  کمک میکند تا راحتتر و آسانتر به کاوش انواع گنج و دفینه بپردازند.

به طور کلی، سه نوع اصلی گنجیاب تصویری در بازار وجود دارد:

1-اسکنر پالسی: 

ویژگی های این نوع دستگاه:

 • از امواج الکترومغناطیسی برای کاوش در زمین استفاده می‌کند.
 • برای یافتن اشیاء فلزی در عمق کم مناسب است.

2-اسکنر مگنومتر:

ویژگی های این نوع دستگاه:

 • از میدان مغناطیسی زمین برای یافتن اشیاء فلزی و حفره‌ها استفاده می‌کند.
 • برای کاوش در اعماق بیشتر مناسب است.

معمولاً گران‌تر از اسکنرهای پالسی است.

بسیاری از کاوشگران از این نوع  دستگاه گنجیابی به دلیل کارایی بالایی که دارد استفاده می‌کنند. اسکنر های مگنومتر، قابلیت لایو اسکن و لایو ویدیو (فیلمبرداری و تصویربرداری زنده) را نیز قادرند ارائه دهد. لازم بذکر است که این مدل اغلب گران‌تر از اسکنرهای پالسی میباشد.

3-اسکنر GPR:

ویژگی های این نوع دستگاه:

 • اسکنر GPR برای کاوش کردن در زمین از امواج رادار بهره میبرد.
 • گزینه مناسبی برای یافتن اشیاء غیرفلزی مانند حفره‌ها، تونل‌ها و سنگ‌ها است.

بطور کلی میتوان گفت از این میان ارزانترین نوع دستگاه فلزیاب و اسکنر پالسی میباشد و همچنین گران‌ترین نوع گنجیاب تصویری هم اسکنرهای GPR هستند.

مورد دیگر اینکه اگر به دنبال گنجیاب تصویری با قیمت مناسب و با کارایی بالا هستید، اسکنر مگنومتر  گزینه مناسبی برای شماست.

 

خرید فلزیاب تصویری
بررسی نکات مهم برای خرید دستگاه فلزیاب تصویری:

 • به هیچ عنوان قبل از اطلاع و اطمینان از موقعیت مکانی افرادی که ادعا به فروش فلزیاب گنج یاب معدن یاب و… دارند هیچگونه واریزی انجام ندهید، سهی کنید از نمایندگی معتبر خرید فلزیاب اقدام به خرید کرده و حتی یکبار هم که شده حضورا به آن شرکت و فروشگاه مراجعه نمایید. در غیر این صور ت  افراد ناشناس با موقعیت مکانی نامشخص کلاهبردار هستند و پس از دریافت وجه، ارتباط خود را قطع می‌کنند.
 • فریب تبلیغات کاذب را نخورید. برخی افراد کلاهبردار و سودجود دستگاه‌های نامربوط را به عنوان فلزیاب تصویری ارزان به شما می‌فروشند.

فاکتورهای مهم خرید فلزیاب تصویری

1. کیفیت دستگاه:

به توانایی و کارایی مدار الکترونیکی دستگاه توجه کنید.
از ضمانت و خدمات پس از فروش دستگاه مطمئن شوید.
2. کارایی و عمق کاوش دستگاه:

دستگاهی را انتخاب کنید که دارای عمق کاوش مناسب با نیاز شما باشد، چرا که دستگاههای گنجیاب و طلایاب موجود در بازار دارای عمق کاوش و کارایی مختلفی هستند.

ضمنا توصیه میگردد که از قابلیت تفکیک فلزات مختلف (طلا، آهن و …) دستگاه طلایاب موردنظرتان مطمئن شوید.

3. نوع کاوش:

قبل از اقدام به خرید دستگاه فلزیاب تصویری خود،  به ابعاد و اشکال معمول اشیاء مدنظر خود برای کاوش و مهمتر از همه نوع زمین و خاک محل کاوش توجه کرده و دستگاهی متناسب با نیاز و شرایط محل کاوش خریداری کنید.

فلزیاب تصویری حرفه ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • تفکیک رنگ: اشیاء مختلف را می توان با رنگ های مختلف روی صفحه نمایش داد.
 • برنامه جداسازی رنگ (COL PRO): نوع فلز را با سایه رنگ و شماره VDI (شاخص هویت) مشخص می کند.
 • قدرت سنجش بالا: هرگونه تغییر در محیط را روی صفحه نمایش براحتی می دهد.

معایب دستگاه های فلزیاب تصویری

دستگاه های فلزیاب تصویری مانند هر دستگاه و ابزار دیگر ممکن است معایبی نیز داشته باشند:

 1. هزینه خرید دستگاه‌های گنج‌یاب تصویری در مقایسه با برخی دستگاه ها بالاتر است
 2. آموزش این دستگاه ها کمی پیچیده تر از سایر دستگاه های گنج یابی است بنابراین، نیاز به آموزش و کسب مهارت در استفاده بیشتری دارند.
 3. دستگاه فلزیاب تصویری اغلب دارای محدودیت در شرایط آب‌وهوایی خاص هستند.

معرفی بهترین دستگاه فلزیاب تصویری

 

 

آموزش کار با دستگاه گنج یاب تصویری
دستگاه گنجیاب تصویری یک فناوری مدرن و حرفه ای  برای جستجوی اشیاء فراموش شده و مدفون شده است. که آموزش ان را بصورت مرجله ای در اینجا عنوان کرده ایم:

 

مرحله اول: آشنایی با دستگاه:

توصیه میگردد دستورالعمل‌های سازنده دستگاه را مطالعه کنید تا بتوانید تا حدودی نحوه کار با دستگاه، تنظیمات و منوها را یاد بگیرید.

مرحله دوم: تنظیمات اولیه:

تنظیمات دستگاه مانند تنظیمات فرکانس و درجه بندی میزان حساسیت دستگاه را یاد بگیرید تا بتوانید فرکانس‌های مورد نظر را انتخاب کنید. زیرا تنظیمات صحیح با توجه به نوع زمین و هدف جستجو کمک زیلدی به شما میکند.

مرحله سوم: اسکن و جستجو:

برای اسکن دقیق تر لازم است دستگاه را به آرامی روی زمین حرکت دهید و با دقت بیشتری به دنبال سیگنال‌های دستگاه باشید.

مرحله چهارم: تشخیص سیگنال:

بر روی قوی‌ترین سیگنال تمرکز کنید چرا که این سیگنال احتمالاً نشان‌دهنده وجود شیء فلزی درمکان جستجو است.

مرحله پنجم: حفر و یافتن:

پس از دیریافت سیگنال حتما با ابزارهای مناسبی چون چراغ قوه و بیل و… با دقت مکان مورد نظر را حفر کنید تا به شیء برسید.

نکات مهم:

* تمرین و تجربه و کسب مهارت لازم  کلید موفقیت شما در گنج یابی و دفینه یابی است.
* حتما قبل از جستجو، مجوزهای لازم را دریافت کنید.
* به قوانین و مقررات محلی توجه نمایید.
* لطفا برای رسیدن به گنج به طبیعت آسیب نزنید.

قیمت دستگاه فلزیاب تصویری در ایران

قیمت دستگاه فلزیاب تصویری در ایران به عوامل مختلفی چون برند و مدل،قابلیت‌ها، کارایی، نوسانات بازار بستگی دارد.

در اینجا 2 نمونه از قیمت دستگاه‌های فلزیاب تصویری پر فروش در ایران ارائه شده است (ارائه شده در تاریخ 17 تیز 1403):

فلزیاب تصویری از دسته بندی گرت Garrett: حدود60 تا 150 میلیون تومان
فلزیاب تصویری از خانواده ماینلب Minelab : حدود 30 تا 70 میلیون تومان

به طور کلی، قیمت دستگاه فلزیاب تصویری کاملا متغیر است.برای اطلاع دقیق از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

دستگاه فلزیاب تصویری

**میتوانید برای مشاهده کاتالوگ فلزیاب و اطلاع از قیمت دقیق فلزیاب ها >> اینجا << کلیک کنید.**

 

در آخر اینکه

قبل از اقدام به خرید هر نوع دستگاه ردیابی، اسکنر و طلایاب و…، با تحقیق و مشورت از مهندسین و کارشناسان در این زمینه کنید و از مدل‌های مختلف فلزیاب و کاربردهایشان ودر نهایت و قیمت‌های آنها اطلاع پیدا کنید.
حتما از فروشگاه‌های معتبر و دارای مجوز و آدرس ثابت و مشخص خرید کنید.

 

درباره ما: شرکت گلد اسمیت با بیش از 25 دهه سابقه، یکی از قدیمی ترین تولید کننده ها و همچنین وارد کننده های انواع طلایاب ها، ردیاب ها، فلزیاب ها، معدن یاب ها، اسکنر ها و… در تهران و ایران میباشد، که در سراسر ایران داری شعبه های مختلفی است،هدف اصلی شرکت گلد اسمیت تنوع بالا در کنار کیفیت بالای محصولات و خدمات مرتبط با گنج یاب ها و فلزیاب ها است.

 

شماکاربران جهت تعمیر و ارتقا فلزیاب و فروش دستگاه گنج یاب خود به صورت

حضوری و یا غیر حضوری میتوانید از طریق راه های ارتباطی شرکت

.گلداسمیت با ما در ارتباط باشید

Rate this post

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

جستجو در سایت


آخرین مقالات


انواع دستگاه برای خرید فلزیاب


اسکنر روور سی ۲
جت اسکن Z4 V200
جت اسکن Z8 V200
جت اسکنJet Scan Z100
ردیاب TOM X60
جت-اسکن-zw100
تماس با کارشناسان ما